Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Autor: Maja Hypki-Grabowska

Data urodzenia: 12.05.1984
Miejscowość: Wałbrzych


Osiągnięcia: Absolwentka filologii polskiej PWSZ w Wałbrzychu. Pisała artykuły do prasy w Świdnicy. Debiut wierszem "kwant" w antologii "Skądkolwiek, gdziekolwiek" - Nowa Ruda, 2010 r. Wiersz "kolekcjoner niespełnień" ukazał się w antologii "Luźne Drwa" - Nowa Ruda, 2014 r. Wiersze: "kwant" i "Od Różewicza" ukazały się w gazecie "Wałbrzych Fakty". Należy do grupy poetycznej "Na krechę" (filia we Wrocławiu). Wygrała Turniej Jednego Wiersza w Świdnicy, organizowanego w ramach Środy Literackiej z Jackiem Inglotem. Jej esej: "O" Urszuli Benki jako 

współczesna mitologia - ukazał się w piśmie naukowo-artystycznym "Dyskurs". Prowadzi internetowy klub literacki "Rubikon" (rubikon.e.pl). Laureatka Turnieju Jednego Wiersza w ramach IX Ogólnopolskiej Biesiady Literackiej Świdnica 2016 (w jury Adriana Miara, Karol Maliszewski, Daniel F. da Fonseca). Wiersze "rodzina wyrazów", "Świdnica". "męskim akcentem" ukazały się w Dolnośląskim Roczniku Literackim "Pomosty" 2016. Zajęła drugie miejsce w konkusie na sztukę tearalną (kategoria dorośli) organizowanym przez Alchemię Teatralną w Świdnicy. Zajeła trzecie miejsce w XXVII Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka we Wrocławiu.

 

Urodziłam się we Wrocławiu. Wychowałam w Wałbrzychu, ale bardzo dużo czasu spędzałam we Wrocławiu, Szczawnie-Zdroju (gdzie skończyłam szkołę średnią i w mojej głowie jest cześcią Wałbrzycha) i Świdnicy. Odecnie najczęściej przebywam we Wrocławiu, ale jestem mocno związana z wszystkimi tymi miastami. Mam wiersze w różnej stylistyce i na różnym poziomie, więc szukając można znaleźć coś dla siebie. Zapraszam.

Lista prac:
alfabetycznie od najnowszej


Aforyzmy


Proza


Recenzje


Scenariusze


Wiersze


Wywiady


Prace oznaczone * zostały dodane w ciągu ostatnich 30 dni.
Prace pogrubione są to prace wybrane i szczególnie polecane przez autora.
Komentarze profilu (0):


komentarze profilu