Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Autor: Wiesław Leszczyński

Data urodzenia: 05.06.1956
Miejscowość: Kosobudy


Urodziłem się na Kaszubach. Poezją zainteresowałem się późno. Pierwsze próby poetyckie zacząłem na przełomie 2012/2013 r.  Żywym moim debiutem, gdzie po raz pierwszy zaprezentowałem się przed publicznością, był Turniej Jednego Wiersza w ramach I Festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Salon Literacki w 2014. Następnie zadebiutowałem na Elbląskiej Scenie Literackiej w ramach obchodów podwójnego jubileuszu - 15. lat Elbląskiej Sceny Literackiej im. Stanisława Franczaka oraz 5. lat Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego. Po tym wydarzeniu zostałem przyjęty do Klubu, a następnie do Stowarzyszenia „Alternatywni”. W 2016 roku zająłem II - miejsce w Turnieju Jednego Wiersza pod hasłem „O miłości inaczej” - Elbląska Scena Literacka - AntyWalentynki, czyli czym się pisze miłość? 

Lista prac:
alfabetycznie od najnowszej


Prace oznaczone * zostały dodane w ciągu ostatnich 30 dni.
Prace pogrubione są to prace wybrane i szczególnie polecane przez autora.
Komentarze profilu (7):


7. 2017-10-10

Dziękuję, zdziwiłem się tym stwierdzeniem..."niezaprzeczalnie awangardowym".


Podpis: (A) Wiesław Leszczyński6. 2017-10-10

Twoje wiersze zawierają duży ładunek metafizycznych udręczeń, egzystencjalnych dylematów, filozoficznych dociekań. Formuła, jaką przyjąłeś do ich opisu, łączy tradycyjne obrazowanie z nieoczekiwanym skrótem, semantycznym żartem, lingwistyczną grą. Daje to efekt lekko drażniący, ale niezaprzeczalnie awangardowy! 


Podpis: Anna5. 2016-04-28

milo poczytac ,to tesknota milosci ,ktorej sie nie przezylo.Zycze czerpac pokoj i milosc z przyjazni z samym Bogiem i podziwiac jego piekno ,ktore stworzyl.On Pana szuka ipragnie aby opisywal jego dziela a on natchnie tym co trzeba.


Podpis: lesny dziadekkomentarze profilu