Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze do pracy (3)

Tytuł: Wielki Korektor zostawi (rymowany)
Autor: Maja Hypki-Grabowska

3. 2009-09-11

Wydaje mi się, że nie tylko utwory literackie, ale w ogóle wszystkie aspekty życia poddawane są interpretacji innych, nikt nie zna prawdy o nas, a ma tylko nasze różne "wersje". Inaczej postrzega partner, pracodawca, dziecko, kolega, sąsiad, czytelnik, krytyk itp. Każde nasze działanie podlega interpretacji przez innych, na którą najczęściej nie mamy wpływu. Wielki Korektor to ogół, suma panujących w danej kulturze gustów i norm, które każą jedne rzeczy wystawiać na widok publiczny, inne trzymać w ukryciu. Nie są do końca zbadane mechanizmy tworzenia i działania owego korektora. Obecna kultura coraz bardziej ulega tabloidyzacji (tabloid czyli  plotkarskie pismo), w przyszłości pewnie nie będzie istnieć pojęcie życia prywatnego.  
Podpis: Maja Hypki2. 2009-09-10

Wiersz zrozumiały napisany stylem który lubię. Podoba mi sie
Podpis: Doris1. 2009-09-10

To jest wypowiedź jednego twórcy o utworach innyc  twórców wystawianych do oceny róznych osób, wiekszych lub mniejszch znawców. Autor liczy  na ich zrozumienie, prawidłowa interpretację. Nierzadko trudno zrozumieć, o co tak naprawdę chodzilo autorowi...  Bywa tez, że autor sam nie wie, dlaczego tak, a nie inaczej napisał zwłaszcza, jesli posluguije sie tzw.  pismem automatycznym znanym psychotronikom, ezoterykom i podobno somnabulikom. Wiem to z wieloletnich obserwacji i autopsji.
Podpis: Maria Rymwid - Mickiewiczautorpraca

Jeżeli chcesz napisać komentarz dotyczący ogólnej twórczośći autora, ale nie konkretnej pracy, powinieneś to zrobić w komentarzach do profilu autora.


Zarejestruj się, aby zarezerwować podpis i uaktywnić inne funkcje!


Komentarze prac są moderowane - oznacza to, że wpisy nie na temat, zawierające wulgaryzmy lub reklamy - będą usuwane.
Wprowadź kod z obrazkaSubskrypcja:


Zaloguj się aby mieć możliwość subskrybowania komentarzy pod tą pracą.