Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze do pracy (9)

Tytuł: O dwóch tomikach Justyny Koronkiewicz
Autor: Maja Hypki-Grabowska

9. 2019-06-27

Fajny ten zespół Mgła. Dzięki za rozmowę :) Pozdrowienia dla was :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz8. 2019-06-25

Tak, lubię muzykę na występach Justyny. Z Pink Floyd najbardziej lubię High Hopes. W dzieciństwie miałam w domu płyty i kasety tych zespołów i słucham też teraz. Cieszę się, że Ci się podoba. Dominik słucha trochę innej muzyki niż ja, są zbieżności, ale te zespoły mniej, choć je zna. Np. zespół Mgła słucha. Dziękuję. 


Podpis: (A) Maja Beata Hypki-Grabowska7. 2019-06-24

No właśnie :) a Justyna Koronkiewicz na spotkaniach występuje z zespołem :)) Znalazłem "Skąd i po co" :) podoba mi się :) Przyznam się, że mam cztery koszuli z Floydami :)) okładki płyt "The Wall", The Dark Side Of The Moon", "Echoes", i moja ulubiona "The Division Bell" :) fajne by były koszulki z okładkami albumów "More", "Obscured By Clouds" i "A Saucerful of Secrets" :) Posłuchaj tego nagrania Oldfield - "Tubular bells" https://www.youtube.com/watch?v=sSRJvq4Wd48 :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz6. 2019-06-24

Tekst często łączy się z muzyką. Jest na YouTubie jeden utwór. Jak wiesz, prócz strony, jest też fanpage „Rubikonu” na Facebooku i tam kiedyś dałam. „Rubikon” ma kanał na YouTubie i tam daję filmy. W wyszukiwarce wystarczy napisać klub literacki Rubikon i wyskoczą filmiki. Jeden to utwór Dominika z moim tekstem, napisanym dawno temu bardzo (nie myślałam wtedy o muzyce). Dominik sam tam recytuje. Z tego co wymieniłeś najbardziej mi się podoba Ennio Morricone, Deep Purple. Van Halen i Iron Maiden raczej nie słucham. A Oldfilda w ogóle nie znam :) No i niedawno kupiłam sobie koszulkę Pink Floyd :) Była w sieciówce i nie mogłam sobie darować. To tak :)


Podpis: (A) Maja Beata Hypki-Grabowska5. 2019-06-23

Schubert super, lubię też muzykę Czajkowskiego, "Uwertura rok 1812" ach, te skrzypce :) i Ennio Morricone, "Chi Mai", muzykę do filmu "Misja" cudowna, "The Mission Main Theme" cudo :) Film również bardzo mi się podobał. Fajną muzykę instrumentalną i piosenki tworzył Mike Oldfield :) tylko, że to bardziej gatynek elektroniczny/rock, taka mieszanka. Ale dla mnie zawsze na pierwszym miejscu jest "Marooned" Floydów :) Metal lubię, słuchałem i słucham nadal Iron Maiden, Van Halen, Deep Purple, Metallica, Black Sabbath :) Niech Dominik umieści coś na YouTube, chętnie posłucham. Cieszę się Maju, że na "Rubikonie" można porozmawiać także o muzyce :))


Podpis: (A) Marcin Kwilosz4. 2019-06-23

Dziękuję. Ja teraz słucham muzyki instrumentalnej więcej. Mam płytę Mój Empik-Przeboje Muzyki Klasycznej. Podobają mi się wszystkie utwory z 2 CD bardzo. Lubię słuchać rano Schuberta :)  I płytę Antybiotyki, "Życie seksualne przedmiotów". Dostałam w prezencie od koleżanki :) I metal. Zwłaszcza tworzony przez męża. Choć w zasadzie wychodzi mu rock w zasadzie :) Choć się z tym nie zgadza :) Może kiedyś skończy :)


Podpis: (A) Maja Beata Hypki-Grabowska3. 2019-06-22

Polecam na początek np. takie piosenki jak: "See The Sky About To Rain", "Like a Hurricane", "Hey Hey, My My", "Philadelphia", "Out On The Weekend" :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz2. 2019-06-22

Dziękuję za komentarz. Nie znam twórczości tego muzyka. 


Podpis: (A) Maja Beata Hypki-Grabowska1. 2019-06-22

Muzycy często wydają bardzo różne albumy. Neil Young w swojej dyskografii ma tak odmienne style, że czasami trudno uwierzyć, że nagrała to jedna i ta sama osoba np., po albumie folk rockowym, nagrał hard rocka, na kolejnym, piosenki w klimacie akustycznym.

Podoba mi się Twoje zdanie: „Natura człowieka jest sprzeczna i paradoksalna, choć chcielibyśmy, by było inaczej”. Pozdrawiam.


Podpis: (A) Marcin Kwiloszautorpraca

Jeżeli chcesz napisać komentarz dotyczący ogólnej twórczośći autora, ale nie konkretnej pracy, powinieneś to zrobić w komentarzach do profilu autora.


Zarejestruj się, aby zarezerwować podpis i uaktywnić inne funkcje!


Komentarze prac są moderowane - oznacza to, że wpisy nie na temat, zawierające wulgaryzmy lub reklamy - będą usuwane.
Wprowadź kod z obrazkaSubskrypcja:


Zaloguj się aby mieć możliwość subskrybowania komentarzy pod tą pracą.