Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze do pracy (2)

Tytuł: * * * (czasami myślę że każdy ma swojego Boga...)
Autor: Maja Hypki-Grabowska

2. 2018-04-24

Też myślę, że każdy ma swojego Boga. Pi, bohater powieści Yanna Martela, szukał odpowiedzi na życiowe/duchowe pytania w chrześcijaństwie, hinduizmie i islamie. Bóg jest jeden, a czy ważne jest jak Go widzimy? W kim Go widzimy? Chyba nie :) Ludzie nie są idealni, a czy Bóg (w którego wierzymy) jest/powinnien być, doskonały? :) Jan Rybowicz pisał: „Przychodzi wiara / i stajesz osłupiały. / Jakie to proste: / po prostu wierzyć, wierzyć!”.

 

Najbardziej podoba mi się ten fragment:

„chodzi tylko oto co możemy / z siebie zostawić / myśląc że to dla nas / te dreszcze które przedłużają gatunek”. – SUPER!

 

PS. Jeszcze o sowach ;) polecam album fotograficzny Artura Tabora Sowy Polski, wyd. II, Wydawca: KRUK, 2013, i stronę internetową: http://www.arturtabor.pl/glowna.htm :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz1. 2018-04-24

Mój stary wiersz. Od tamtej pory starałam się robić dobrze i sobie i innym, ale jak to bywa z dobrymi chęciami czasami wychodzi odwrotnie :) Przypomiał mi się ten wiersz :)


Podpis: (A) Maja Hypki-Grabowskaautorpraca

Jeżeli chcesz napisać komentarz dotyczący ogólnej twórczośći autora, ale nie konkretnej pracy, powinieneś to zrobić w komentarzach do profilu autora.


Zarejestruj się, aby zarezerwować podpis i uaktywnić inne funkcje!


Komentarze prac są moderowane - oznacza to, że wpisy nie na temat, zawierające wulgaryzmy lub reklamy - będą usuwane.
Wprowadź kod z obrazkaSubskrypcja:


Zaloguj się aby mieć możliwość subskrybowania komentarzy pod tą pracą.