Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze do pracy (4)

Tytuł: *** (w boga wierzę)
Autor: Bartosz Czarnotta

4. 2018-02-17

Japonia jest piękna, Tokio, Jokohama, Osaka i inne miasta, cudowne :) Robot ASIMO też ;) Dla mnie Japonia to m.in. poeci Yukio Mishima, Yamamura Bocho, Murayama Kaita :) filmy m.in. „Shōgun”, „Siedmiu samurajów”, no i historia :)
Dobrze, że religie idą z postępem mass mediów, Facebook, strony internetowe, itd.,  ale jakoś nie wyobrażam sobie żebym spowiadał się np. przez komunikator internetowy ;) Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i „adoracja” krzyża w Wielki Piątek :) no, to musi mieć miejsce w rzeczywistym świecie :) ale kiedyś pewnie i tak obudzimy się jako niewolnicy sztucznej inteligencji :)
Bardzo dziękuję za odpowiedz :) Pozdrawiam :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz3. 2018-02-16

W niektórych krajach cyfryzacja religii to proces który już się rozpoczął. W Japonii funkcjonują w pełni zdigitalizowane cmentarze z modlitwami za zmarłych zamawianymi przez aplikacje. W niektórych kościołach w Korei Południowej księża odprawiają mszę używając fejsbukowej transmisji na żywo by dotrzeć do wiernych, którzy nie mogli dotrzeć do świątyni. W rosyjskiej Buriacji buddyjskie medytacje "na lamę", tzn. sprzed grobowca jednego z poprzednich zwierzchników buddyjskiej społeczności w tym rejonie są publikowane w formie zwykłych postów na Facebooku. Przykłady można mnożyć :) .


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta2. 2018-02-16

Kościoły, kapliczki, zbory, domy spotkań, cerkwie czy meczety to też rzeczy, w pewnym sensie ;) . Być może, zważywszy na niezwykłą wszechobecność komputerów, telefonów czy smartfonów w życiu codziennym, stały się już one miejscami kultu, analogicznie do tych wspomnianych wyżej?


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta1. 2018-02-16

Smartfony, telefony, tablety, komputery to tylko rzeczy. Czy może istnieć w nich Bóg? Czy maszyna może zastąpić Boga? Na pewno ludzkie życie w dużym stopniu jest sterowane przez maszyny, nowe technologie itd. :)


Podpis: (A) Marcin Kwiloszautorpraca

Jeżeli chcesz napisać komentarz dotyczący ogólnej twórczośći autora, ale nie konkretnej pracy, powinieneś to zrobić w komentarzach do profilu autora.


Zarejestruj się, aby zarezerwować podpis i uaktywnić inne funkcje!


Komentarze prac są moderowane - oznacza to, że wpisy nie na temat, zawierające wulgaryzmy lub reklamy - będą usuwane.
Wprowadź kod z obrazkaSubskrypcja:


Zaloguj się aby mieć możliwość subskrybowania komentarzy pod tą pracą.