Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze do pracy (8)

Tytuł: Dla pani Basi
Autor: Maja Hypki-Grabowska

8. 2018-03-12

Dziękuję za komentarz :)


Podpis: (A) Maja Hypki-Grabowska7. 2018-03-05

Twój oddech zostanie zaps any na powierzchni... pięknie


Podpis: (A) Magdalena Flisiak6. 2017-12-29

Basiu, w swoim tomiku wiele Twoich wierszy ma tytuł: Pani Basia... itp. Stworzyłaś postać na podobieństwo pana Cogito. I do tej postaci się odwołuję w swoim wierszu, tak wiele razy czytałam ten tomik. Oczywiście stwarzając tę postać wiele wzięłaś z siebie więc w jakiś sposób odnosi się to bezpośrednio do Twojej osoby. Literatura nigdy jednak nie jest odzwierciedleniem rzeczywistości, choć były teorie, że ma być „lustrem przechadzającym się po gościńcu”. To lustro zawsze jest trochę krzywe, nawet literatura faktu nie obija dokładnie prawdy, jest świat słowa i świat realny. Literatura po to jest krzywym lustrem, aby np. uwypuklać pewne szczegóły rzeczywistości. Inaczej nie miałoby sensu jej istnienie. Rzeczywistość nawet jeśli jest iluzją, jest po prostu. My patrzymy w lustro, by zobaczyć jak wyglądamy. Literatura służy do tego, by znaleźć prawdziwe lustro rzeczywistości. Nie jest nim sama literatura, ono jest w środku nas samych.


Podpis: (A) Maja Hypki-Grabowska5. 2017-12-28

Do Fanki :):

Przepraszam, że dopiero odpowiadam, ale dopiero zauważyłam.Zgadzam się! To bardzo trafne ujęcie, wszystko to prawda. I ukrywanie się - też prawda. Ale są osoby, które czytają mnie na wylot i to z nimi najbardziej lubię przebywać:).


Podpis: Barbara Elmanowska4. 2017-12-27

Barbara to piękne imię :) Dziękuję za komentarz.


Podpis: (A) Maja Hypki-Grabowska3. 2017-12-26

Piękny wiersz, tym bardziej bliski moejmu sercu, że moja mamusia to Basia. :)


Podpis: Kasia Dominik2. 2017-01-16

Ej Pani Basiu, proszę się przyznać, że oprócz tego że ładne, to jeszcze trafne! Dla mnie esencja Pani osoby wydaje sie tu umiejetnie uchwycona delikatnym szkicem. To musi być prawda o Pani..., no chyba, żeby.... żeby nie była i że prawdą jest, jak pisze Maja, że umie się Pani "schować w meandrach i zakolach" tak umiejętnie, że nikt nie odkryje :-))))


Podpis: Fanka1. 2017-01-04

Pierwszy raz ktoś tak bezpośrednio zwrócił się do mnie w wierszu. Dzięki, Maju. Poza tym jest po prostu ładny, spokojny, może nawet nostalgiczny albo to ja tęsknię za tą falą z wiersza.


Podpis: Barbara Elmanowskaautorpraca

Jeżeli chcesz napisać komentarz dotyczący ogólnej twórczośći autora, ale nie konkretnej pracy, powinieneś to zrobić w komentarzach do profilu autora.


Zarejestruj się, aby zarezerwować podpis i uaktywnić inne funkcje!


Komentarze prac są moderowane - oznacza to, że wpisy nie na temat, zawierające wulgaryzmy lub reklamy - będą usuwane.
Wprowadź kod z obrazkaSubskrypcja:


Zaloguj się aby mieć możliwość subskrybowania komentarzy pod tą pracą.