Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze Użytkownika (220):

170. 2019-06-24

No właśnie :) a Justyna Koronkiewicz na spotkaniach występuje z zespołem :)) Znalazłem "Skąd i po co" :) podoba mi się :) Przyznam się, że mam cztery koszuli z Floydami :)) okładki płyt "The Wall", The Dark Side Of The Moon", "Echoes", i moja ulubiona "The Division Bell" :) fajne by były koszulki z okładkami albumów "More", "Obscured By Clouds" i "A Saucerful of Secrets" :) Posłuchaj tego nagrania Oldfield - "Tubular bells" https://www.youtube.com/watch?v=sSRJvq4Wd48 :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz169. 2019-06-23

Schubert super, lubię też muzykę Czajkowskiego, "Uwertura rok 1812" ach, te skrzypce :) i Ennio Morricone, "Chi Mai", muzykę do filmu "Misja" cudowna, "The Mission Main Theme" cudo :) Film również bardzo mi się podobał. Fajną muzykę instrumentalną i piosenki tworzył Mike Oldfield :) tylko, że to bardziej gatynek elektroniczny/rock, taka mieszanka. Ale dla mnie zawsze na pierwszym miejscu jest "Marooned" Floydów :) Metal lubię, słuchałem i słucham nadal Iron Maiden, Van Halen, Deep Purple, Metallica, Black Sabbath :) Niech Dominik umieści coś na YouTube, chętnie posłucham. Cieszę się Maju, że na "Rubikonie" można porozmawiać także o muzyce :))


Podpis: (A) Marcin Kwilosz168. 2019-06-22

Polecam na początek np. takie piosenki jak: "See The Sky About To Rain", "Like a Hurricane", "Hey Hey, My My", "Philadelphia", "Out On The Weekend" :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz167. 2019-06-22

Muzycy często wydają bardzo różne albumy. Neil Young w swojej dyskografii ma tak odmienne style, że czasami trudno uwierzyć, że nagrała to jedna i ta sama osoba np., po albumie folk rockowym, nagrał hard rocka, na kolejnym, piosenki w klimacie akustycznym.

Podoba mi się Twoje zdanie: „Natura człowieka jest sprzeczna i paradoksalna, choć chcielibyśmy, by było inaczej”. Pozdrawiam.


Podpis: (A) Marcin Kwilosz166. 2019-06-15

Super recenzja.


Podpis: (A) Marcin Kwilosz165. 2019-06-02
praca: Rezonans

Odpowiem wierszem, który napisałem kilka dni temu:

 

 

***

 

Jesteśmy częścią

muzyki wszechświata

Przyszłe pokolenia

będą rozpatrywały

nasze dźwięki

 

 

Jesteś Kasiu i będziesz zawsze, tak jak Twoja Poezja. Pozdrawiam serdecznie :)


Podpis: (A) Marcin Kwilosz164. 2019-06-02
praca: Dla Mai

Ostatnio coraz częściej wracam pamięcią do chwil, „kiedy na świat patrzyłem dzieckiem...”* i czekam Maju na kolejne wiersze :) Pozdrawiam serdecznie :)

 

 

 

 

*Władysław Broniewski, fragment wiersza „Miasto rodzinne”


Podpis: (A) Marcin Kwilosz163. 2019-06-02

Dwie przeciwstawne substancje, a jednak uzupełniające się: ciało i umysł, twarzą symbiozę głębokiej świadomości. Początkowo zjawisko wydaje się niedostępne, ma miejsce paradoks dualizmu. Dalej następuje radykalna zmiana formy tożsamości. Czas unicestwia konflikt, jest więc lekarstwem. Świetny wiersz. Pozdrawiam serdecznie.


Podpis: (A) Marcin Kwilosz162. 2019-05-13

Wiersz mówi o przyszłości, i o tym, że historia zatoczy koło, i że dziedziczy się np. lęki, grzechy przeszłości itd. A to, co odziedziczyliśmy po Różewiczu - jego twórczość, która tutaj symbolizuje historię - możemy przekształcić w definicję teraźniejszości. Napisz Maju czy zgadzasz się z moją interpretacją :) Przyznam się, że ten wiersz zachwycił mnie już dawno. Pozdrawiam serdecznie.


Podpis: (A) Marcin Kwilosz161. 2019-05-05
praca: Niepokorna

Warto być buntownikiem, unosić się ponad utartymi szlakami. Idąc pod prąd, można stworzyć nowe obszary słów/czynów. Świetny wiersz Kasiu. Pozdrawiam.


Podpis: (A) Marcin Kwilosz« < 4 - 5 - 6 - 7 - 8 > »