Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze Użytkownika (20):

10. 2018-03-26

Niezłe :) ! O to właśnie chodzi -szukać słów, badać słowa, grać nimi. Chodzi o wynajdywanie połączeń w samych słowach. O konfrontowanie tych połączeń, o sklejanie ich i wydłubywanie ich z zacienionych zakamarków.


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta9. 2018-03-25

Albo fizjologicznie ;) .


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta8. 2018-03-21

Dzięki ;) . Fizyka masła (względnie innych przetworów mlecznych) w zwięzłej formie ;) .


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta7. 2018-03-13
praca: Haiku (XL)

pieczywo to sztuka

co mąki wciąż szuka ;)


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta6. 2018-03-13

W moim zamierzeniu wiersz miał być raczej igraszką, może eksperymentem z różnymi aspektami obierania. Obieramy i jajko, i papieża, prawda? ;)


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta5. 2018-03-12

Poruszający?


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta4. 2018-02-16

W niektórych krajach cyfryzacja religii to proces który już się rozpoczął. W Japonii funkcjonują w pełni zdigitalizowane cmentarze z modlitwami za zmarłych zamawianymi przez aplikacje. W niektórych kościołach w Korei Południowej księża odprawiają mszę używając fejsbukowej transmisji na żywo by dotrzeć do wiernych, którzy nie mogli dotrzeć do świątyni. W rosyjskiej Buriacji buddyjskie medytacje "na lamę", tzn. sprzed grobowca jednego z poprzednich zwierzchników buddyjskiej społeczności w tym rejonie są publikowane w formie zwykłych postów na Facebooku. Przykłady można mnożyć :) .


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta3. 2018-02-16

Kościoły, kapliczki, zbory, domy spotkań, cerkwie czy meczety to też rzeczy, w pewnym sensie ;) . Być może, zważywszy na niezwykłą wszechobecność komputerów, telefonów czy smartfonów w życiu codziennym, stały się już one miejscami kultu, analogicznie do tych wspomnianych wyżej?


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta2. 2018-02-11
praca: Haiku (XXXIX)

Haha ;).

 

Ciekawe, czy Basho albo Saikaku pisywali haiku ze ślimakami w tle :) .


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta1. 2017-12-28

Tłem każdej znaczącej religii światowej jest odwaga. Także w komentowaniu religijności potrzebna jest odwaga i zdolność do, powiedzmy, wyostrzonego dystansu. Zwłaszcza zważywszy na potencjalne implikacje teologiczne czy filozoficzne. Pamiętajmy, że jedną z pierwszych wielkich chrześcijaństwa była debata o relacji między Chrystusem a Bogiem Ojcem. Jądro sporu, oddane w wyrafinowanej, mocno filozoficznej grece, było na tyle subtelne, że spora część zachodniego chrześcijaństwa, posługującego się łaciną, nie wyłapywała różnicy. Widać tu jak wielką rolę odgrywa w religijności językowy niuans.


Podpis: (A) Bartosz Czarnotta« < 1 - 2 > »