Klub Literacki RUBIKON
Klub Literacki RUBIKON

Komentarze Użytkownika (16):

16. 2012-08-18

tak, to moja bolączka - zawsze próbuje pisać z rymami, a bardzo rzadko wychodzi ;). Niemniej staram się nadrabiać treścią.

Dziękuję za opinię ;)


Podpis: (A) Marcin Trojan15. 2012-08-18

Nie no, doris, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet w dwóch słowach i trzeba to uszanować ;)

Rzeczywiście, na kilka minut pojawił się jeden wiersz, ale uznałem, że trzeba go dopracować i skasowałem tamten utwór. Miast tego, dodałem inny, a ten, co już był, postaram się upublicznić na dniach

Aha, zapomniałbym powiedzieć, że to bardzo miłe, iż ktoś interesuje się moją skromną twórczością i raczy nawet ją komentować. Za to bardzo tobie, doris oraz wszystkim innym, dziękuję ;)


Podpis: (A) Marcin Trojan14. 2012-07-22

Nie wiem, miejmy nadzieję, że nie ;). Chociaż racja, bardzo doskwiera brak nowych utworów...


Podpis: (A) Marcin Trojan13. 2012-04-23

Mocne. Prawdziwa poezja. Porządny, wielozwrotkowy wiersz o nadziei, która jest doskonałym uczuciem - wszak umiera jako ostatnia.


Podpis: (A) Marcin Trojan12. 2012-04-23
praca: Wieża Babel

Równie dobrze ja mógłbym napisać:

"Wojna dla pokoju

Kłamstwo dla prawdy

Poświęcenie dla zysku

i miłość prawdziwa"

I wg mnie wyszło by na to samo, te dwa twory(bo nie wiersze) miałyby dla mnie taką samą wartość.

Ale proszę się nie przejmować, ja jestem po prostu uprzedzony do takiego typu poezji :)


Podpis: (A) Marcin Trojan11. 2012-04-23
praca: Wieża Babel

Wybaczy pan, ale tragedia. Kompletnie nie zrozumiałem, co chce pan przekazać. W ogóle, nie rozumiem idei takich wierszy(białych, nezrozumiałych)bez porządnego wytłumaczenia autora o co chodziło. Jedyne, co mi się kojarzy, to zestawienie ze sobą przeciwieństwa, jednakże i to wypada bardzo blado(jeżeli szuka pan świetnego utworu o hipokryzji i przeciwieństwach, polecam "Zegar" Jacka Kaczmarskiego). Ten wiersz jest kompletnie wyzuty z treści, brak w nim jakiejkolwiek historii.


Podpis: (A) Marcin Trojan10. 2012-04-23

Nie, nie zrezygnował.

Niemniej zaskoczony jestem, że panu Piotrowi brak tutaj emocji, bo ja uważam ten wiersz właśnie za taki natchniony, który wywołałby we mnie chwilkę zadumy, który(być może) zachęciłby mnie do sięgnięcia po twórczość Jacka Kaczmarskiego.

Niemniej, każdy ma prawo do opinii.


Podpis: (A) Marcin Trojan9. 2012-01-25
praca: Porównanie

Nie sądzę, żeby każyt młody miał obowiązek się buntować(w co święcie wierzą dorośli). Ze mnie byłby marny buntownik - jestem po prostu zbyt wygodny ;)

Ale ad rem... To był taki malutki żarcik ;). Chodziło o to, że jakiego bym wieku nie dotrwał, zawsze będę czuł się młodo. A przynajmniej gorąco pragnę, aby tak było.


Podpis: (A) Marcin Trojan8. 2012-01-23
praca: Porównanie

Zależność jest, ale znaleźć podobieństwa do życia można w bardzo wielu rzeczach, a rzeka jest mało oryginalna, według mojej opinii oczywiście. Niemniej wiersz lekki, raczej taki do przeczytania i odłożenia, niewymagający wiele od czytelnika(co nie oznacza, że zły). Chociaż nie wiem, czy mogę podejmować się próby całościowej interpretacji z jednego powodu - jeszcze nie jestem na tyle stary, by czuć żal za utraconą młodosćią. I mam nadzieję, że nie dożyję aż tak zaawansowanego wieku ;p


Podpis: (A) Marcin Trojan7. 2012-01-23
praca: wskrzeszenia

Proszę mi wybaczyć, lecz nie lubię wierszy białych. Zazwyczaj autorzy sądzą, że napiszą coś mrocznego, tajemniczego i trudnego do zrozumienia, a czytelnicy dostrzegą w tym wielkość, ale tak niestety nie jest, przynajmniej w moim wypadku. Dlatego czekam z niecierpliwością na wiersz rymowany ;)!


Podpis: (A) Marcin Trojan« < 1 - 2 > »